teisipäev, 16. juuni 2015

Kuidas ühest jubedast ruumist lihtsalt ja kiirelt hubane magamistuba teha?

Kuna aasta algusel, täpsemalt 4.jaanuar sain kätte päris oma enda maja võtmed, siis nüüd on aeg näidata natuke, mis siiani teha oleme jõudnud ja millised on enne/pärast pildid.

Kuna maja on suur ja teha on palju, sest minu maitse-eelistused lihtsalt mitte kuidagi ei ühtinud eelmiste omanike omaga. Aga kuna tegemist on 2008 ehitatud majaga ning välisfassaad, katus, torustik, juhtmed, põrandakütted ja parketid olid korras, siis arvasime, et ei ole raske meil hakata vaikselt enda järgi siseviimistlust tegema.

Eelnevalt eksisteerisid siin tubades värvid heleroosa, -roheline, -kollane ja valge. Kuna kollases magamistoas ei ole ma ka 3 promillise joobe all (tegelt ma ei teagi, on see üldse vähe või palju) nõus magama, siis kiiremas korras oli vaja teha magamistuba korda.

Siin on siis magamistoast pilt enne meie kolimist. mööbel viidi õnneks enne minema, jumal tänatud, sest ise hakata seda kõike välja viskama ja hävitama oleks mõttetu ajaraisk olnud.
Lisan ka seda, et pildilt ei ole näha, kui rõvedalt triibulised, laigulised ja mustad need seinad olid.


Üritan lüüa kokku ka kõik siiani esinenud kulud, mis seonduvad magamistoaga. Eks igaüks siis saab mõelda, kas see oli odav või kallis. Kuna härra mul ju töötab ehitusvaldkonnas, siis tema jaoks peab kõik 100% korralikult tehtud olema. Nt kui kuskil seina peal on väike lopergune koht ja ta teab, et sinna tuleb kapp ette, siis ta ikkagi pahteldab selle ära. Seetõttu näeme ka rohkem vaeva ja selle tagajärjel kulub rohkem raha. Loodetavasti aga ei pea lähitulevikus hakkama remonti tegema uuesti.

  • Esmalt mõned kahtlaselt lopendavad seinakohad pani mul härra pahtli alla, siis lihvis. Kuna pahtlit jäi meil järele elutoa remondist, siis seda ma kulu alla ei paneks, kuigi reaalselt umbes 15-20 euri väärtuses võis see olla.
  • Järgmisena kruntvärv, mis tõmbas kollase heledaks ja võttis kinni kõik pahteldamisel tekkinud tolmu. Ka seda jäi alumise korruse pealt üle. Kruntvärv on ilgelt kallis kraam, seega u 30-40 euri ulatuses ma arvan, et seda lakke ja seintele läks.
  • Kui see järgmiseks päevaks kuivanud oli, siis tõmbasime Ehituse ABC-st ostetud lilla värvi ühele seinale - seda oli nüüd 2-3 liitrit ja hind oli 20 euri koos segamisega. Seega üldse mitte palju.
  • Decora on see kõige lemmikum ehituspood mul Pärnus. Vähe sellest, et seal on tihti peale soodukad (nt üks nädal tapeetidele, siis vaipadele, aiakaupadele jne), saab allahindlust ka kliendikaardiga ja kui tihedalt poodled, siis mõni kutt teeb lisaallahindlust.  Decora on üldse hea hinnaklassiga ja suhteliselt laia kaubavalikuga - vähemalt minu arust. Tapeedi olime ammu ära valinud, aga ostsin siis kui -31% prossa oli. Ehk kaks rulli sain 15 euroga.

  • Pärast tapeetimist jäime oma pimendavaid lillasid ruloosid ootama. Need tellisin "Koduilu" poest (ettevõtte nimi Vändra Visa OÜ) Pärnust ja maksin kahe eest 90 euri (mõõdud laius 100 cm ja pikkus 180 cm). Ooteaeg oli küll 3 nädalat, aga no nii kiire mul nendega ei olnud. Sunorek tegi hinnapakkumise nt 100 eurot tükk ehk siis kokku 200. Olen aus ja ütlen,et kardina kvaliteedist ei tea ma mõhkugi ja ma leian, et kui mul oleks 200 eurised rulood, siis ma mitte ei magaks, vaid silitaks neid näiteks, või võtaks kaissu hoopis.Voodi saime 150 euriga (mõõdud 160x200) + 250 madratsi eest, ehk 400 kokku. No enam ma õhkmadratsil ei maga isegi mitte telgis. See aeg oli nii mulle kui mu seljale suhteliselt piinarikas periood, aga see on õnneks nüüd minevik. Kuna parkett on pruunikas, siis otsustasime voodi samattooni võtta, et asja mitte nii kirjuks ajada.


 Mis veel puudu?

  • Öökapid - nagu pildilt näha, siis mu soolalamp ja kaks raamatut lebavad nukralt põrandanurgas aga loodetavasti pärast järgmist palgapäeva saavad needki ostetud
  • Vaip - ma pole küll vaibafänn, aga samas tunnen, et magamistoas ta siiski võiks olla. Loob hubasust ja summutab heli ka (seda on ju ikka vahel vaja :D )
  • Alumiselt pildilt on näha, et toa teine otsasein on tapeetimata ja värvimata - seda seetõttu, et sinna tuleb terve seina ulatuses lükandustega kapp. Sellest saab tõenäoliselt 600-700 eurone väljaminek, seega me üritame teda vist edasi lükata, kuna riided asuval meid kõik eraldi toas ja iseenesest mulle see eraldi garderoobitoa variant meeldib isegi.


                               Sealt kus tapeet lõpeb, tuleb ideejärgi kohe lükanduks kuni teise seinani.


Mis ma siis kokkuvõtteks võin öelda - tegelikult ei ole toaremonti kallis teha. Esiteks ei pea alati valima kõige kallemaid värve ja tapeete. Hoida pigem silma peal ja kui tuleb allahindlus, minna ja osta ära. Mina küll ei teadnud, et tuleb tapeetidele, see oli pigem hea juhus. Remonti tehes laena sõpradelt/tuttavatelt tööriistu - nii hoiad palju raha kokku. Seinavärvi on mõistlik natuke veega lahjendada,  sest nii jätkub kauem ja värv ei ole nii paks.

Mööbli koha pealt arvan, et voodi on see asi, mille eest võiks rohkem raha välja käia, sest magada peab olema mõnus ja mugav, et end välja puhata. Öökapid ja muud kummutid saab nt osta taaskasutusest ning seejärel need endale meelepäraseks muuta - lihvida, lakkida, värvida või restaureeridav - kuidasiganes keegi soovib. Mina hoian ka taaskasutuspoodidel silma peal, et kui mõni sobiv öökapp silma jääb, siis timmin ta enda maitse järgi ära ja saan asja lõpuks kuni 5xodavamalt kindlasti. 

Loodan, et kellelegi olin nüüd kasuks, kes planeerib võib-olla juba pikemat aega remonti teha, aga kardab, et raha ei jagu.  Järgmise postituseni


Lonni

Kommentaare ei ole: